Kod rabatowy 5% na zakupy - "DRD5%" :)
Kod rabatowy 5% na zakupy - "DRD5%" :)
szafy wielozadaniowe do sypialni 0
szafy wielozadaniowe do sypialni

Funkcjonalne meble sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, od łazienek, przez kuchnie, aż po sypialnie. W przypadku ostatniego typu pokoju warto postawić na pojemne, wielozadaniowe szafy, które pozwalają na uporządkowane przechowywanie niezbędnych przedmiotów. Czym cechują się takie meble i dlaczego warto na nie postawić?

Szafa wielozadaniowa, czyli sposób na uporządkowanie przestrzeni

Szafy wielozadaniowe pozwalają na rozłożenie wszystkich ubrań i innych przedmiotów w sposób uporządkowany. W meblach bez przegródek nie ma możliwości posegregowania bielizny czy schludnego powieszenia koszul. Z tego powodu znacznie lepiej jest wybierać modele o nieco bardziej skomplikowanej budowie, które pozwalają na uporządkowanie rzeczy.

Rozłożenie ubrań w odpowiedni sposób wpływa nie tylko na wygląd wnętrza szafy, lecz także ułatwia komponowanie stylizacji o poranku. Odzież umieszczona w odpowiednich przegrodach i szufladach jest łatwiejsza do znalezienia. W ten sposób nie tworzy się również bałagan, jak ma to miejsce w przypadku przestrzeni niepodzielonych na mniejsze przegrody.

Dlaczego warto postawić na szafę wielozadaniową?

Możliwość uporządkowanego przechowywania odzieży bez wątpienia jest ogromnym atutem szaf wielozadaniowych. Takie meble pozwalają również na zrezygnowanie z dodatkowych komód, które są dość niskie, przez co zajmują dość dużo przestrzeni, jednocześnie umożliwiając umieszczenie w nich małej liczby rzeczy. Bardzo często szafy są wyposażone w lustra, dlatego mogą zastąpić takie przedmioty powieszone lub postawione przy ścianie. Są one więc swego rodzaju garderobą znajdującą się w sypialni, a nie w oddzielnym pomieszczeniu.

Szafy wielozadaniowe to meble nowoczesne, co można zauważyć na podstawie ich wyglądu. W większości przypadków są to produkty bardzo schludne, składające się z jednolitych drzwi, luster i szuflad rozmieszczonych w przemyślany sposób. Nie oznacza to jednak, że pasują one tylko do wnętrz w stylu nowoczesnym. Mogą być bowiem z powodzeniem wykorzystywane również w nieco bardziej klasycznych aranżacjach. Wówczas najlepiej sprawdzają się modele z drewna lub płyty pokrytej podobnym motywem.

Czym cechują się szafy wielozadaniowe?

Szafy wielozadaniowe to dość skomplikowane konstrukcje, w których wnętrzu znajdują się liczne drążki, organizery, szuflady i większe przestrzenie pozwalające na zawieszenie odzieży. Bardzo często w takich meblach pojawiają się także lustra czy światło LED. Są to nowoczesne szafy pełniące funkcje garderoby, które można w estetyczny sposób wkomponować w daną aranżację.

Szafy wielozadaniowe to meble wysokie, pozwalające na maksymalne wykorzystanie danej przestrzeni. Z tego powodu znajdują one swoje zastosowanie zarówno w małych, jak i bardzo dużych sypialniach. Od standardowych szaf różnią się one funkcjonalnym podzieleniem miejsca do przechowywania na przestrzenie z półkami, drążkami i wieloma szufladami. Często w ich wnętrzu można też zamontować wieszaki czy dodatkowe organizery na mniejsze przedmioty.

Szafa wielozadaniowe w wielu odsłonach

Szafy wielozadaniowe w wielu odsłonach

Mówiąc o szafach wielozadaniowych, trzeba mieć na uwadze, że takie konstrukcje występują w wielu wariantach. W przypadku nowoczesnych wnętrz najlepiej sprawdzają się opcje jednolite, bez żadnych ozdobników. W małych sypialniach warto postawić na modele o jasnej barwie, które optycznie powiększą wnętrze. Na rynku znaleźć można też meble pokryte w dużej części lustrem, czego doskonałym przykładem jest szafa przesuwna Margaret.

Dostępne opcje różnią się od siebie również rozłożeniem konkretnych przestrzeni do przechowywania. Z tego powodu przed wyborem konkretnego mebla warto sprawdzić, jak wygląda w środku. Jeśli masz dużo długich sukienek, koszul czy płaszczy, najlepiej sprawdzą się modele z długim drążkiem przechodzącym przez większą część szafy. W sytuacji, gdy wolisz segregować odzież na półkach, lepiej sprawdzą się meble z właśnie takimi elementami.

Wybierając szafę wielozadaniową, nie można zapominać też o szufladach. Jest to najłatwiejszy sposób na posegregowanie bielizny i drobnych akcesoriów, takich jak np. apaszki czy paski. Wówczas nie trzeba umieszczać we wnętrzu mebla dodatkowych organizerów i martwić się o ich przesuwanie.

Dopasowanie szafy do wnętrza

Szafy wielozadaniowe występują w wielu wariantach, dlatego z łatwością można dopasować je do danego wnętrza. Mowa tu nie tylko o kolorze, lecz także wymiarach. Nie w każdej sypialni sprawdzą się bardzo duże meble. Czasem w pomieszczeniu istnieje miejsce pozwalające jedynie na wstawienie wąskiego, ale wysokiego wariantu.

Ważne jest także przemyślenie sposobu otwierania drzwi. Gdy są one uchylne, nie powinny kolidować z innymi obiektami znajdującymi się w danym wnętrzu lub ocierać się o ściany. Z tego powodu w wielu przypadkach wygodniejszym rozwiązaniem jest postawienie na szafy przesuwne, na przykład model Astralis. Pozwalają one na zaoszczędzenie miejsca, jednocześnie chroniąc pozostałe meble przed uszkodzeniem.

W dużych pomieszczeniach, w których zostają zachowane odstępy pomiędzy szafą a ścianą, można postawić na klasyczne modele z uchylnymi drzwiczkami. Wyglądają one bardzo stylowo, a podczas otwierania nie uszkadzają farby i nie kolidują z innymi meblami. Niektóre meble łączą w sobie oba te rozwiązania, dlatego warto dokładnie przeczytać specyfikację danej szafy przed jej kupieniem.

Szafa wielozadaniowa a Twoje potrzeby

Dopasowanie szafy do wnętrza jest niezwykle istotne, szczególnie w przypadku aranżacji utrzymanych w konkretnym stylu. Nie można jednak zapominać o własnym potrzebach, głównie o przedmiotach, które zamierzasz przechowywać we wnętrzu mebla. Jeśli masz wiele skarpetek, lepszym wyborem będą modele z obszernymi szufladami. W sytuacji, gdy jesteś fanką długich sukienek, trzeba postawić na szafę wielozadaniową z dość długim drążkiem.

Jeśli szafa ma służyć nie tylko jako miejsce do przechowywania ubrań, lecz także mebel, w którym zmieszczą się przedmioty używane w gospodarstwie domowym czy aktualnie niepotrzebne rzeczy, lepiej sprawdzą się opcje z mniejszą liczbą przegródek. W sytuacji, gdy kochasz segregować odzież kolorami, warto postawić na wiele półek. Czasem istnieje opcja spersonalizowania wnętrza szafy, na przykład poprzez delikatne przesunięcie konkretnych przegród. Istnieją także ciekawe systemy drążków, które można podnosić i opuszczać. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w sytuacji, gdy nie jesteś w stanie przewidzieć, jak długie ubrania zawiesisz w szafie.

Szafa wielozadaniowa dla krawca

Szafa wielozadaniowa nie tylko w sypialni

Szafy wielozadaniowe znajdują swoje zastosowanie głównie w sypialniach, ale można je umieścić również w przedpokojach czy oddzielnych garderobach. Jeśli dysponujesz dużą przestrzenią w danym pomieszczeniu, warto podzielić ją i stworzyć miejsce przeznaczone jedynie do przechowywania ubrań. W garderobie można następnie umieścić szafę wielozadaniową pozwalającą na uporządkowanie wszystkich rzeczy bez konieczności wstawania wielu mebli.

Szafa wielozadaniowa będzie też doskonałym wyborem w przypadku pomieszczeń wielofunkcyjnych. Mowa tu np. o kawalerkach, w których pokój do spania jest połączony z kuchnią, jadalnią i korytarzem. Taki mebel pozwala na łatwe przechowywanie wszystkich niezbędnych przedmiotów wykorzystywanych w całym mieszkaniu. Często mogą zastąpić nawet kilka komód, oszczędzając przestrzeń w miejscach, gdzie jest jej naprawdę niewiele.

Co można przechowywać w szafie wielozadaniowej?

Szafa wielozadaniowa jest doskonałym miejscem do przechowywania nie tylko ubrań, lecz także innych przedmiotów. Mowa tu zarówno o akcesoriach, jak i obuwiu czy odzieży wykorzystywanej jedynie podczas określonych pór roku. W większych szafach z dużymi przestrzeniami zmieszczą się też walizki czy rzeczy potrzebne do plażowania. Jest to więc niezwykle funkcjonalny mebel, którego nie może zabraknąć w nowoczesnych aranżacjach.

Jeśli szafa wielozadaniowa jest wykorzystywana w pomieszczeniach o kilku funkcjach, doskonałym pomysłem jest też umieszczenie w niej sprzętów takich, jak na przykład odkurzacz. W ten sposób można zaoszczędzić przestrzeń i schować urządzenie przed wzrokiem gości. Nie bez powodu meble tego typu są określane mianem wielozadaniowych.

Czy szafa wielozadaniowa sprawdzi się w każdej sypialni?

Szafy wielozadaniowe to bardzo uniwersalne meble sprawdzające się niezależnie od okoliczności. Mogą one znaleźć swoje zastosowanie zarówno w minimalistycznych aranżacjach, jak i tych utrzymanych w stylu glamour. Przeszkodą nie jest także metraż pomieszczenia. Szafy tego typu występują zarówno w szerokich wersjach, jak i znacznie węższych, składających się z jednego rzędu półek i niewielkiej przestrzeni służącej do wieszania sukienek, kurtek lub koszul. Drugi model sprawdzi się doskonale w przypadku niewielkich sypialni, pozwalając na zaoszczędzenie miejsca. Komody czy klasyczne szafy bez przegród mieszczą bowiem znacznie mniej przedmiotów.

Szafy wielozadaniowe to dobry wybór zarówno do prywatnych mieszkań, jak i nawet przestrzeni hotelowych. Są one kompaktowe, a zarazem na tyle pojemne, że w wielu przypadkach ciężko jest je zapełnić w stu procentach. Znajdują one swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie stawia się na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, jednocześnie zachowując estetyczny wygląd wnętrza.

Szafa wielozadaniowa w nietypowych rolach

Na koniec warto przedstawić inne zastosowanie szafy wielozadaniowej. Najciekawszym pomysłem jest wykorzystanie jej jako swego rodzaju ścianki działowej. Wówczas wystarczy postawić szafę pomiędzy dwoma częściami pokoju, a następnie przymocować w stabilny sposób do podłogi i ściany. Szafa może też pełnić funkcję regału na książki. Nikt nie powiedział przecież, że w jej wnętrzu powinny znajdować się wyłącznie ubrania.

Szafa jest również ozdobnikiem w danym wnętrzu. Modele z lustrem pozwalają na optyczne powiększenie całej przestrzeni. Opcje z odkrytymi przegrodami będą wyglądały niesamowicie w sytuacji, gdy umieścisz na nich estetyczne wazony, świeczki, zdjęcia czy nawet zastawę. Możliwości wykorzystania szafy wielozadaniowej w sypialni jest naprawdę wiele.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
{translate key="up"}
Sklep internetowy Shoper.pl